ביתן לתערוכה

ביתן לתערוכה

אנחנו רוצים להציג בתערוכה, אך איזה שטח נבחר? איפה המיקום הנכון ביותר שנבחר?
האם כל האופציות פתוחות? כל זאת ועוד במאמר זה. ננסה להבין איזה שטח יהיה הנכון ביותר עבורינו ומה יציג את מוצרינו בצורה הטובה ביותר.

 

ביתן לתערוכה – איזה מידות ביתן לקחת.
אז החלטנו להציג בתערוכה וכעת אנחנו מתלבטים באיזה שטח נבחר. בהנחה שאין לנו מגבלת תקציב והרי אין חיה כזו. אז קודם כל נבחר בשטח שיתאים לתקציב שלנו, כאשר עלינו לחשב את העלויות הכרוכות בהפקת הביתן. כלומר, ככל ששטח הביתן גדול יותר, נצטרך לשלם יותר באמצעים ומייצגים לשטח זה. לכן, אם ונציג התערוכה מציע לנו שטח גדול יותר במבצע, רצוי לחשוב שוב, כי הרי אין דברים חינם ונצטרך לשלם את זה בדרך אחרת.

 

שטח הביתן ראוי שיהיה מספיק מבחינה פונקציונלית להצגת המוצרים, לפינת ישיבה(אם ויש צורך),
למחסן, פרזנטציה במידה וקיימת, מטבחון, וכמובן קירות העצוב והחדרים. כל הפונקציות הנ”ל תלויות בשטח ובכוונתינו לרמת ההקכה בביתן התערוכה.
ביתן תערוכה – מיקום באולם
יש לא מעט פסיכולוגיה סביב מיקום הביתן באולם. אם שוב נתעלם מהעובדה שנקבל מיקום מהמעט שנשאר. אזי, כדאי לבחור מיקום בעל כמה שיותר חזיתות פתוחות כלומר עם מינימום קירות משותפים. כי אז נוכל להיות מיוצגים מכל הכיוונים והאפשרות שיפספסו את הביתן שלנו יורדת.
אז כאשר יש לנו אופצייה כזו בהחלט נבחר בה אולם בהעדר אופצייה זו, נבחר את האפשרות הבאה,
3 חזיתות, 2 חזיתות וכשאין ברירה חזית אחת.
מיקום באולם התערוכה הינו קריטי, רצוי לא לבחור במיקום שיתכן שלא יהיה בר חשיפה מספקת, כמו בקצה האולם או באיזה פינה לא מעניינת. יש לבחור מיקום שיהיה קרוב למותג ידוע או חברה ידועה, כי זו תמיד תמשוך אליה קהל. וכך תוכלו להיחשף בקלות למבקרים בביתן של השכן.
מעבר לסוגיות הנ”ל, רצוי פשוט להפעיל את השכל הישר.