בניית ביתנים לתערוכה

בניית ביתנים לתערוכה

במאמר הזה נציג כמה הבטים לנושא ביתנים לתערוכות, כאשר נדבר על הצד השיווקי, קהל היעד, המסר הוזואלי, בחירת חברת הפקה, עיצוב ולבסוף ההצגה בביתן.

 

אחת הדרכים היעילות ביותר לקידום העסק שלכם היא השתתפות בתערוכה מקצועית. שם תיחשפו ותחשפו את מוצריכם לקהל לקוחות חדש ואו לקוחות חוזרים מוכרים ולקוחות פוטנצאליים הממוקדים לתחום העיסוק שלכם. לאחר שהחלטתם להשתתף בתערוכה, וסיכמתם עם חברת הפקת התערוכה את שטח הביתן. כל מה שנותר כרגע הוא לתכנן את אופן ההצגה , כלומר הגדרת תקציב, בחירת חברת הפקה, בחירת עיצוב, שפה ואלמנטים להצגה .
בחירת חברת ביצוע לבנייה ועיצוב הביתן לתערוכה.
כמובן שרצוי לפנות לחברה מקצועית עם ניסיון אשר הפיקה וביצעה בנייה של ביתנים מן הסוג שאתם מבקשים לבנות. בתוך כך אותה חברה תוכל מן הסתם להבין את צרכי החברה ביתר קלות ותתאים אותם לאופי החברה שלכם. לרוב החברות המבצעות אינן המעצבות אולם גם כאן ישנן חברות המשתפות פעולה עם מעצבים חיצוניים לצורכי ביצוע בניית ביתנים מן הסוג הבנוי.
הדמיית הביתן ואישורו ע”י הלקוח
לאחרונה אני נתקל בדרישה חוזרת של הלקוחות לבצע הדמייה לביתן קודם החתימה על הסכם רכישה כלשהוא. כחברה שפונה לקהל עצום של חברות ומציעה את שירותינו בעצוב ובננית ביתנים לתערוכה. איננה יכולה לענות לדרישה זו מכל לקוח, בפרט שלרוב מדובר ברצון הלקוח לקבל הבט וזוית נוספת ואו עבור הצעה נוספת. אין זה אומר שבכוונתו לרכוש ממך את השירות בשלב זה אלא רק לקבל הצעה.
משמע נידרשים אנו להעסיק במשרה מלאה מעצבי תערוכות שלרוב לא יחזירו את פרי עמלם.
לפיכך, לא מן הנמנע שבכדי לבצע הדמייה נידרוש מהלקוח דמי ביצוע הדמייה במידה וזה יחליט שלא לרכוש את השירות מאיתנו. אני מבין שדברי אינן נעימים לכל לקוחותי אך אנא התנצלותי הכנה.
אנו משקיעים המון המון זמן, חשיבה, יצירתיות, תיכנון, חדשנות בשביל כל לקוח כזה ומה לעשות
גם אנחנו מוגבלים בכח אדם. לכן אנו יותר ונישמח לבצע ללקוחותינו הרוכשים מאיתנו שירות הדמייה לביתן המוצע כדי שזה יוכל לדעת מה מוצע לו ואיך יראה הביתן קודם הבנייה.

אם וניתן, לאחר שלב הבנייה והעיצוב, כאשר הביתן מוכן להקמה, לבצע הקמת ניסיון אצל המבצע.
לא תמיד ניתן יהיה לבצע זאת כי במקרה של ביתנים בנויים מורכבים הליך עלול להמשך זמן רב.
הקמת הביתן ברצפת התערוכה
ככל ששטח הביתן גדול יותר (מעל 3 מ”ר) רצוי להשתמש בשירותי החברה המפיקה/ המבצעת, אני מתייחס כאן יותר לביתנים מודולרים. אם כי בביתנים בנויים אין שאלה. אני מוצא לקוחות שקנו ביתן מודלרי שאינו פופאפ, מגיעים לתערוכה ומשקיעים שעות בבניית הביתן. לא חבל הרי בסוף זה יצא לא יפה ולא מקצועי. רצוי להשתמש באיש מקצוע שיקים ויתן את השירות עד הסוף אני מבטיח שזה יראה הרבה יותר רציני. כמוכן, ישנם הבטים של חשמל של שירותים נוספים אשר נדרשים לכן כל אלה הינם נושאים שלאיש המקצוע מאוד פשוט וקל לבצע כי זו מלאכתו.