פופאפ ומתקני תצוגה

סטנד פופאפ – במה מדובר ומתי מומלץ לשימוש?

אחד המושגים הנזרקים לאוויר לא פעם בעולם הכנסים, התערוכות והתצוגות, הוא המושג “סטנד פופאפ” (או פופ-אפ סטנד). אם השתתפתם או הקמתם דוכן או עמדה בתערוכה/כנס בכל תחום שהוא בשנים האחרונות, סביר להניח שנתקלתם בסטנדטים פופאפ, גם אם לא הייתם מודעים לכך שזהו שם הפריט. בפועל, סטנדטים פופ אפ כבשו את העולם של עיצוב תערוכות ומתקני תצוגה למיניהם, והם משמשים כיום למגוון רחב ביותר של צרכים בתחום. מהו פופאפ סטנד, עבור מי הוא רלבנטי ומתי משתמשים בו?

 

הקמת סטנד או דוכן בעיצוב אישי בתוך כמה דקות בלבד

המאפיין המרכזי והמהותי ביותר של סטנדים ודוכני פופ אפ הוא כי הם ניתנים להקמה בקלות ובמהירות, בתוך כמה דקות ספורות בלבד. זה כמובן מעניק יתרון עצום לכל מי שמציג בתערוכה או כנס כלשהם – במקום להסתבך עם הקמה של דוכן במקום אליו מגיעים לכמה שעות או כמה ימים בלבד, פופ אפ סטנד (כשמו כן הוא) ניתן להקמה פשוטה ומהירה בתוך דקות ספורות. הוא כאילו “צץ” (pop up) משום מקום, בבת אחת, במהירות ובקלות. בתחום זה ניתן למצוא כיום מגוון רחב ביותר של סטנדים מסוג זה, הנבדלים ביניהם בגדלים, בצורות ובשלל מאפיינים נוספים,ולכן מתאימים פחות או יותר לכל צורך ולכל סוג של דוכן בו מעוניינים.

העיצוב האישי הוא המאפיין הנוסף אשר הופך את הסטנדים הללו לנפוצים ופופולאריים כל כך בשנים האחרונות – בעקבות התפתחות הטכנולוגיה במספר תחומים שונים (דוגמת עולם הדפוס), ניתן כיום להזמין ולעצב באופן אישי וייחודי כמעט כל סוג של דוכן שרק ניתן להעלות על הדעת. זה מאפשר לחברות ולארגונים שונים להזמין ולקבל בתוך פרק זמן קצר סטנד פופ אפ ייחודי שלהם, כזה המכיל בדיוק את ההדפסים המתאימים והרצויים ביותר מבחינתם, החל מהלוגו והצבעים המייצגים את אותו ארגון ועד להדפסים אינפורמטיביים, כאלו המפרטים אינפורמציה בתחום בו פועל אותו ארגון. זה הופך תצוגה בכנסים מקצועיים לאפקטיבית ואסתטית הרבה יותר, כמו גם מעניק כלי שיווק ומיתוג רבי עוצמה, כאלו אשר פעם היו עולים הרבה יותר.

 

סטנדים עמידים לשימושים חוזרים

לא רק העובדה כי ניתן להתאים ולייצר סטנדים שונים או מתקני תצוגה שונים בעיצוב והתאמה אישית לצרכי הלקוח הופכים את הפופאפים לפופולאריים ונפוצים כל כך, אלא גם העובדה כי מדובר במוצרים עמידים ואיכותיים (במידה והזמנתם מיצרן מקצועי ואיכותי), המשמשים את הלקוח פעמים רבות. בתור בית עסק או כל ארגון באשר הוא, ברור כי משתלם וכדאי להזמין דוכן ייצוגי מסוג זה אותו ניתן גם לקפל, לאחסן ולשמור, על מנת להשתמש בו שוב ושוב בעתיד. כך, משקיעים פעם אחת בעיצוב והזמנה של פופאפ סטנד ייעודי עבור אותו ארגון (בין אם מדובר בבית עסק המשווק עצמו ביריד בתחום בו הוא פועל, במעבדת מחקר המציגה את ממצאיה בכנס מקצועי  או בכל ארגון/מטרה אחרים), ונהנים מדוכן אסתטי בהתאמה אישית גם בכנסים/אירועים הבאים בהם נרצה להציג את עצמנו…